"Bezpieczny senior" w powiecie gryfińskim - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie

Aktualności

"Bezpieczny senior" w powiecie gryfińskim

Na terenie naszego powiatu dzielnicowi przeprowadzili całą serię spotkań z seniorami.Poruszono temat oszustw na powszechnie stosowane metody tj. na wnuczka, na policjanta itp. oraz metody ochrony przed nimi i sposób reagowania na takie zagrożenia.

Spotkania m.in odbyły się m.in. w Gryfinie, Chojnie, Moryniu, Baniewicach, Mieszkowicach, Bielinie, Trzcińsku-Zdrój i Grzybnie

 

Seniorzy wykazali duże zainteresowanie sposobami weryfikacji osób podającymi się za wnuczka czy policjanta i krokami po takim telefonie. Następnie wystąpienia dotyczyły bezpieczeństwa seniorów poza miejscem zamieszkania czyli na drodze oraz sklepach, urzędach, przy bankomatach. Omówiono również aspekty przemocy w rodzinie i formy pomocy. Przy wystąpieniach wykorzystano filmy z KWP w Szczecinie dotyczące przedmiotowej problematyki. Następnie przeprowadzono dyskusję z seniorami. Zadawali oni pytania zwłaszcza dotyczące oszustw telefonicznych oraz kradzieży kieszonkowych. Obecni na spotkaniach goście byli zainteresowani kontynuacją tego typu współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gryfinie oraz jednostkami jej podległymi. . Przeprowadzono również ankietę ewaluacyjną oraz wręczono uczestnikom spotkań alarmy kieszonkowe i materiały profilaktyczne przekazane z KWP w Szczecinie.