Działania "Bezpieczny wekend" - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie

Aktualności

Działania "Bezpieczny wekend"

Funkcjonariusze KPP Gryfino w ramach działań „ Bezpieczny weekend 2017 ” w dniu 22 grudnia wraz z funkjonariuszami SM Gryfino przeprowadzili działania profilaktyczne mające przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego

W ramach działań propagujących bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowgoe, w szczególności pieszych, którzy w sposób szczególny są narażeni na niebezpieczeństwo w obszarze ruchu drogowego w dniu 22 grudnia 2017 roku policjanci KPP w Gryfinie, przy wsparciu funkcjonariuszy gryfińskiej straży miejskiej przeprowadzili działania profilaktyczne adresowane do najbardziej zagrożónej grupy uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych. Na miejsce działań wytypowano obszary najnardziej narażone na występowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze zachęcali pieszych uczestników ruchu drogowego do zwiększenia własnego bezpieczeństwa propagując noszenie na odzieży elementów odblaskowych, dzieki którym stają sie bardziej widoczni dla kierujących pojazdami. Nosząc elementy odblaskowe, szczególnie po zmorku, nawet w terenie zabudowanym jesteśmy bardziej widoczni a tym samym bezpieczniejsi.

pamietajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

 

 

oficer prasowy

asp. szt. Grzegorz Klimek