"Bezpieczne ferie 2018" w powiecie gryfińskim - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie

Aktualności

"Bezpieczne ferie 2018" w powiecie gryfińskim

Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie przez cały styczeń prowadzić będzie szereg czynności zmierzających do zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa osób, a w szczególności dzieci i młodzieży, znajdujących się na terenie naszego powiatu.

W ramach działań prewencyjnych "Bezpieczne ferie 2018"  policjanci m.in prowadzić będą wzmożone kontrole uczestników ruchu drogowego, środków komunikacji publicznej, kontrolować będą miejsca zorganizowanego zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz obiekty sportowo-rekreacyjne. Ponadto szczególnym nadzorem objęte zostaną zamarznięte akweny wodne oraz punkty sprzedaży alkoholu i papierosów.

 

Dodatkowo niezwykle istotnym elementem całego przedsięwzięcia jest aspekt profilaktyczny i tutaj również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie oraz Komisariatu Policji w Chojnie, wspólnie z innymi podmiotami jak np. Straż Miejska czy Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego jeszcze przed feriami uświadamiali dzieci i młodzież o najważniejszych zagrożeniach. Ponadto z zajęciami profilaktycznymi odwiedzą młodzież w trakcie ferii w miejscach gdzie organizowane są półkolonie.

Pliki do pobrania

  • 294.08 KB
  • 236.01 KB
  • 280.54 KB