Aktualności

Wstąp do Policji, zostań jednym z nas – spotkania z maturzystami oraz zaproszenie na spotkanie w Komendzie

W dniach 29 stycznia, 5 i 7 lutego 2020 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji oraz Komisariatu Policji w Chojnie przeprowadzili spotkania z uczniami wszystkich klas maturalnych na terenie powiatu gryfińskiego.

Spotkania przeprowadzone zostały we wszystkich szkołach średnich na terenie naszego powiatu, czyli w Gryfinie (Liceum nr. I i II oraz Technikum), Chojnie (Liceum oraz Technikum) oraz Mieszkowicach (Technikum). Fukncjonariusze podczas pogadanek opowiedzieli o tym jak wygląda służba w Policji oraz czym zajmują się poszczególne wydziały. Przedstawili oni wymogi formalne, jakie musi spełniać kandydat, aby przystąpić do rekrutacji, następnie udzielili informacji o procesie rekrutacji, a także jak trzeba się do tego procesuj przygotować. Wyczerpująco odpowiadali na zadawane im pytania ze strony uczniów, natomiast na koniec spotkania rozdali ulotki i plakaty informacyjne.

 

Ponadto w dniu 12 marca 2020 roku w godzinach 16:00 - 17:00 w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie przy ul. Policyjnej 2 oraz Komisariatu Policji w Chojnie, odbędzie się Dzień Otwarty dla osób zainteresowanych służbą w Policji. Podczas spotkania przedstawione zostaną materiały dotyczące codziennej służby w Policji. Przedstawiciel Policji odpowiadać będzie na pytania osób zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu.