Aktualności

Policjant z Chojny będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Karate w Japonii

Asp. szt. Tomasz Gibowski pojedzie do Japonii na Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin, gdzie będzie reprezentował Polskę.

Gibowski na co dzień pracuje jako policjant w Wydziale Kryminalnym w Komisariacie Policji w Chojnie. Od kilku lat prowadzi klub UKS Shodan Kyokushin Chojna, jak sam mówi - do sportu wrócił zaciągnięty na salę przez 7 letniego Daniela, z którym wspólnie do dziś podąża droga Kyokushin.
 
- Przez ciężką pracę, pot i łzy wielokrotnie zajmował miejsce na podium zawodów. Obecnie praca z dziećmi i młodzieżą daje mu wiele satysfakcji i pozwala rozwijać się jako sensei (nauczyciel) w swoim Dojo. W przeszłości miałem zaszczyt studiować Shotokan oraz kick bixing - mówi w rozmowie z jednym z portali Tomasz Gibowski. 
 
Jak twierdzi, Karate to nie tylko sztuka walki oraz miejsce doskonalenia sprawności fizycznej jak i wpajanie zasad będących wzorcem ale także miejsce zawiązywania przyjaźni, które pozostają w sercu na całe życie - Dzięki ciężkiej pracy spełniło się moje marzenie Tomasza z dzieciństwa, aby posiadać czarny pas w karate. Obecnie spełnia się marzenie, które nigdy nie śmiałem głośno wypowiedzieć.

Chojnianin będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin w Japonii, które odbędą się w dniach 18 - 19 kwietnia.
 
Gibowski w przeszłości odniósł wiele sukcesów, zdobył między innymi brązowy medal Mistrzostw Europy Karate w 2016 roku. Rok temu w październiku wspólnie ze swoim synem Danielem przywieźli dwa brązowe medale z Mistrzostw Europy w Portugalii. 

Za Tomasza trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!