Aktualności

Policjant po słuzbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego przez policjanta po służbie doszło w dniu 11 sierpnia br. około godziny 20:00 w miejscowości Gardno.

41 letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego postanowił pojechać swoim samochem marki Renault na zakupy do sklepu w Gardnie. Podczas, gdy znajdował się przy kasie ekspedientka wyczuła od mężczyzny woń alkoholi. Po opuszczeniu przez niego sklepu, pracownica niezwłocznie poprosiła o pomoc innego mężczyzne, który znajdował się nieopodal, w celu powstrzymania nietrzeźwego. Kobieta doskonale trafiła jeżeli chodzi o pomoc, gdyż mężczyzną tym okazał się być policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie asp. Łukasz Chojniak, który na codzień pełni słuzbę na stanowisku Zastępcy Dyżurnego.

Funkcjonariusz będący po słuzbie widząc jak kierujący odjeżdza z pod sklepu, natychmiast zareagował, po czym zatrzymał pojazd i zabrał kluczyki nietrzeźwemu mężczyźnie. W miedzyczasie ekspedientka zawiadomiła telefonicznie dyżurnego komendy, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego.

Policjanci z gryfińskiej drogówki przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że nietrzeżwy 41 latek ma ponad 2,4 promila alkoholu w organiźmie. Dodatkowo posiadał on cofnięte uprawnienia do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiazkowego ubezpieczenia.

Dzięki wzorowej postawie ekspedientki sklepu oraz policjanta po słuzbie, zatrzymany został kolejny nietrzeźwy kierujący. Powyższa sytuacja pokazuje również, że policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale równiez poza nią.