Piłeś ? Nie jedź ! Policja apeluje o rozwagę. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie

Aktualności

Piłeś ? Nie jedź ! Policja apeluje o rozwagę.

W ciągu ostatniego tygodnia tj. od 4 do 11 lutego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie oraz jednostek podległych zatrzymali aż 7 nietrzeźwych kierujących !

Daje to średnio 1 nietrzeźwego kierowcę dziennie. Statystyka ta jest przerażająca, ponieważ pod wpływem alkoholu nie jesteśmy w stanie prawidłowo ocenić odległości, czas reakcji wydłuża się i bardzo łatwo spowodować kolizję czy wypadek.

 

Pamiętajmy, że życie i zdrowie są najważniejsze, a siadając „za kółko” pod wpływem alkoholu narażamy nie tylko siebie i pasażerów naszego pojazdu ale również wszystkich innych uczestników ruchu – zarówno kierujących jak i pieszych.

 

Pamiętajmy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grożą bardzo surowe kary. Dla osoby, która została zatrzymana po raz pierwszy w stanie nietrzeźwości jest to minimum 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i grzywna co najmniej 5000 zł. Jeżeli w stanie nietrzeźwości spowodujemy wypadek to możemy zostać objęci zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres nawet 15 lat a minimalna kara finansowa to 10000 zł. Należy również pamiętać, iż kierując pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości nie chroni nas polisa OC i AC !

 

Jeszcze raz apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek !