Tragedia na jeziorze Dłużec - zatopiony quad. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie

Aktualności

Tragedia na jeziorze Dłużec - zatopiony quad.

W walentynki 14 lutego 2017 roku o godz. 18.37 policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu, w którym quad z 2 mężczyznami miał wpaść do jeziora Dłużec w pobliżu miejscowości Banie.

Jak się później okazało 2 mężczyzn w wieku 44 i 48 lat jeździli quadem po zamarzniętej tafli jeziora. W pewnym momencie lód załamał się i wpadli oni do wody. Sytuacja ta miała miejsce około 40 metrów od linii brzegowej.

44 latkowi udało się wydostać z wody i dotrzeć na brzeg. Następnie mężczyzna ten udał się do pobliskiego domu skąd zawiadomiono służby ratunkowe. Zziębniętemu mężczyźnie załoga pogotowia ratunkowego udzieliła pomocy medycznej.

Na miejsce przybyła straż pożarna i policja. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był nietrzeźwy. Został zatrzymany i przewieziony do Pomieszczenia Dla Osób Zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie.

Rozpoczęła się akcja ratunkowa z udziałem straży pożarnej oraz płetwonurków. Prowadzona była do późnych godzin nocnych. Akcja zakończona została tuż przed północą, a jej efektem było zlokalizowanie miejsca, w którym znajduje się zatopiony quad.

Kolejnego dnia tj. 15 lutego 2017 roku około godz. 9.30 akcja została wznowiona. W godzinach popołudniowych płetwonurkowie natrafili na zwłoki znajdujące się w wodzie na głębokości około 5 metrów. Ciało zostało wydobyte na ląd i poddane oględzinom przez obecnego na miejscu Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Gryfinie.

Kolejnym etapem było wyciągnięcie na brzeg quada , który również poddany został oględzinom.

Czynności zmierzające do ustalenia okoliczności sprawy prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gryfinie.