Aktualności

Debata „Cyberprzemoc jako współczesne zagrożenie”

Akty cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem mediów elektronicznych- choć dokonywane są w wirtualnym świecie, potrafią realnie wyrządzić bardzo dużą krzywdę. Jest to problem, który dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie a także dzisiaj w Chojeńskim Domu Kultury, Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie zorganizował debaty społeczne.

Celem debat było wyjaśnienie co to jest cyberprzemoc i jakie niesie zagrożenia dla najmłodszych naszych mieszkańców, a także wypracowanie wspólnych procedur zapewniających bezpieczeństwo dzieci w obliczu aktualnych zagrożeń w sieci, w tym gry „Niebieski Wieloryb” , „Jak stać się wróżką ognia”

W debacie udział wzięli dyrektorzy i pedagodzy szkół z terenu powiatu gryfińskiego, ze strony Policji Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie mł. insp. Kazimierz Piotrowski, p.o Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Gryfinie kom. Krzysztof Siudek, Komendant Komisariatu Policji w Chojnie mł. insp. Milosz Bogdański, p.o Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KP w Chojnie podkom. Robert Panna.

We współczesnym świecie ze zjawiskiem "cyberprzemocy" boryka się całe społeczeństwo, dlatego tak ważne jest uświadamianie użytkownikom jak rozpoznawać wirtualne niebezpieczeństwo i jak radzić sobie z nim w sytuacji, kiedy staniemy się jego ofiarą. Dlatego też, żeby poprawić bezpieczeństwo użytkowników i zapobiegać negatywnym sytuacjom, podobne debaty będą organizowane w przyszłości na terenie naszego powiatu.