Aktualności

Bezpieczny powrót do szkoły - podsumowanie wakacji

Data publikacji 30.08.2017

W dniu 29 sierpnia 2017 roku w godzinach rannych na terenie Gryfina, w ramach polsko - niemieckiej współpracy odbyły się działania profilaktyczne pod nazwą "Bezpieczny powrót do szkoły - podsumowanie wakacji"

"Bezpieczny powrót do szkoły - podsumowanie wakacji" to działania przeprowadzone wspólnie przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie i policji niemieckiej ze Schwedt. Policjantów reprezentujących swoje jednostki znajdujące się po obu stronach Odry mogliśmy spotkać w dniu 29 sierpnia 2017 roku, w godzinach rannych na terenie Gryfina.

 

Podczas działań policjanci informowali przechodniów m.in. o konieczności zapinania pasów w samochodzie i korzystania z fotelików dla dzieci.Dodatkowo przypominali podstawowe zasady ruchu drogowego oraz apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie szkół i przedszkoli.

Dzieciom i młodzieży w szczegolności przypomniano najważniejsze zachowania i zasady postępowania podczas przechodzenia przez jezdnię. Policjanci przypominali o zagrożeniach wynikających z wsiadania z  nieznajomi proponującym przejażdżkę samochodem, czy otwierania drzwi mieszkania osobom obcym. Dobre rady policjantów spotykały się z dużym zainteresowaniem najmlodszych rozmówców, którzy chetnie zadawali dodatkowe, bardzo ciekawe pytania. Dla wielu z nich mozliwośc bezpośredniej rozmowy z policjantem, a przy okazji z policjantką z zza naszej zachodniej granicy, sprawnie władająca językiem polskim była dodatkową, niemałą atrakcją.

 Oprócz dużej dawki praktycznych informacji przechodniom przekazano również materiały informacyjne i gadżety profilaktyczne.

 

 

asp. szt. Grzegorz klimek

oficer prasowy

Powrót na górę strony