Aktualności

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych – bez ofiar w powiecie gryfińskim

Data publikacji 22.09.2017

Trwająca w dniu 21 września 2017 roku we wszystkich krajach europejskich druga edycja akcji pod nazwą EDWARD – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych, na terenie naszego powiatu zakończyła się pełnym sukcesem. W trakcie trwania akcji, na terenie powiatu gryfińskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, zaistniały jedynie dwie kolizje drogowe. Do jednej z nich doszło w Gryfinie, druga natomiast miała miejsce na terenie Chojny.

Ze strony Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie w działaniach uczestniczyło łącznie 9 funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy kontroli poddali 54 użytkowników ruchu. Policjanci ujawnili 26 przypadków przekroczenia prędkości, w związku z czym na 25 kierujących nałożono mandaty karne. W jednym przypadku sprawcy kolizji drogowej zatrzymano prawo jazdy.

 

Efekty przeprowadzonych w dniu 21 września 2017 roku działań są budujące. Niewielka ilość zdarzeń drogowym świadczyć może o coraz wyższych umiejętnościach kierowców i dowodzi, że rośnie grupa kierujących zachowująca się na drogach ostrożnie i odpowiedzialnie. Niemniej jednak, jak wskazują wyniki po drogach poruszają się osoby, które nie przestrzegają podstawowych zasad ruchu drogowego.

 

Pamiętajmy, że zbliżający się okres jesienno – zimowy to czas utrudnionych warunków drogowych i wymagający od wszystkich uczestników ruchu drogowego wzmożonej czujności, a także odpowiedzialności i życzliwości wobec innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

 

asp. szt. Grzegorz Klimek

oficer prasowy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.82 MB)

Powrót na górę strony