Aktualności

Policyjny dron czuwa nad bezpieczeństwem naszego powiatu

Data publikacji 25.10.2022

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie prowadzili wspólne działania pn. "Nieustąpienie Pierwszeństwa Przejazdu" z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego.

Policjanci gryfińskiej drogówki wraz z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie po raz kolejny współpracowali na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu gryfińskiego. Policyjny dron obserwował zachowania kierujących na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 31 z drogą wojewódzką numer 121 w miejscowości Pniewo.

W trakcie prowadzonych działań, w niespełna 4 godziny, dron zarejestrował aż 23 wykroczenia związane z niestosowaniem się do znaku B-20 "Stop". Dodatkowo ujawniono jedno wykroczenie związane z naruszeniem przepisów o przewozie materiałów sypkich.
Przypominamy, że zgodnie z nowym taryfikatorem mandat karny w przypadku niestosowania się do znaku B-20 wynosi 300 złotych. Ponadto na konto sprawcy wykroczenia przypisanych zostanie 8 punktów karnych. 

W trosce o bezpieczeństwo na drogach tego typu działania będą powtarzane na terenie naszego powiatu.

 

 

Powrót na górę strony